סגור משואה
למי לשלוח * דואר אלקטרוני של החבר/ה *
שמך * דואר אלקטרוני שלך *

אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
שלח
הודעתך נשלחה בהצלחה
סגור משואה

שם

נושא

דואר אלקארוני

אנא הוסיפו אותי לרשימת תפוצה

תוכן

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר שלח

שם *
דואר אלקטרוני * מספר טלפון *
אנא הוסיפו אותי לרשימת התפוצה
נושא הפנייה *

תוכן


הקלד טקסט
הקלד טקסט
תקשורת  |  אומנות  |  קולנוע  |  תיאטרון  |  ספרות
ספרות לראש העמוד
מרד גטו ורשה
מרד גטו ורשה
דיון בשני ספרים חדשים המבקשים לשפוך אור 'חדש' על אירועי מרד גטו ורשה: "דגלים מעל הגטו" מאת משה ארנס, והקרב האחרון", מאת איתמר לוין ושלומית לן.
01.03.2011
ויזנטל- הביוגרפיה
ויזנטל- הביוגרפיה
גם אני התעייפתי מדי פעם לשמוע את שמו בחדשות. לא משום שרדף נאצים. דווקא העניין הזה שימח אותי. אלא שנדמה היה לי, משלב כלשהו, כאילו עבד בשביל משהו אחר. עכשיו בא הספר הזה ואישר חשדות כאלה, וגם הפך אותם לחלק ממסכת מרהיבה על אדם בעולם שאחרי התופת: יצא ממנה והחליט לנהל את העולם שאחריה כבלש פרטי. העסקן היהודי נבלע בדרך כלל במדינת ישראל, לפעמים טיפס מעלה, לפעמים הסתפק בזיכרונות העבר. ויזנטל הפך את עצמו למוסד בינלאומי. (מתוך מאמר הביקורת על הספר, מאת יצחק לאור)
05.10.2010
לבד בברלין- הנס פאלאדה
לבד בברלין- הנס פאלאדה
"לבד בברלין" הוא ספר חובה לכל מי ששאל את עצמו "מה אני הייתי עושה אם?" ולא מכיוון שהוא נותן תשובות חד משמעיות. אף יצירה ספרותית גדולה לא מספקת מסר שאפשר לסכם בחמש מלים. "לבד בברלין" הוא יצירה ספרותית גדולה קודם כל מכיוון שהספר כתוב נהדר ומעניק פרספקטיבה רחבה של תקופה שהחברה האנושית עדיין לא הצליחה לעכל (ולא ודאי שתצליח אי פעם).
05.10.2010
מאוס 2- ארט ספיגלמן
מאוס 2- ארט ספיגלמן
גם היום, כמעט 25 שנה אחרי שהתפרסם הקומיקס "מאוס", הוא נחשב ליצירת מופת יחידה מסוגה. יצירה שהעזה לעסוק בשואה באופן חריג ולנפץ קונבנציות מחשבתיות מקובלות. ארט ספיגלמן, שזכה בשנת 1992 בפרס פוליצר על הספר, נחשב עד היום לחלוץ בז'אנר הקומיקס והרומנים הגרפיים, למורה דרך ליוצרי קומיקס רבים בעולם ולמי שגרם לכך שהוא יתקבל כשפה לגיטימית להתמודדות גם עם נושאים רגישים וטעונים.
11.05.2010
שתיקת הים
שתיקת הים
הדרמה העזה בסיפוריו של ורקור מתחוללת בשתיקה. אבל בניגוד לשתיקת הרוב הצרפתי לנוכח פשעי הנאצים, שבעיצומם נכתבו הסיפורים הללו, הדממה הזאת מצילה את הכבוד העצמי (והלאומי).
07.05.2010
כרוניקה של אהבה מוחמצת מראש
כרוניקה של אהבה מוחמצת מראש
"הגן של פינצי קונטיני" הוא סיפור על חניכה חסרת סיכוי, המתרחשת על רקע דמדומיו של עולם העומד על סף כליון; ומעל לכל, זו כרוניקה של אהבה מוחמצת מראש – סיפור על אהבה בלתי אפשרית, שרק העבר פרוש לפניה, ללא כל עתיד.
06.05.2010
הקצב המוקיון
הקצב המוקיון
איך זה שחייהם של הפושעים הנאצים הבכירים מסקרנים אותנו כל כך? מה יש בחיי האישות שלהם, אפילו בהם, שהופך אותם ל"נושאים טובים"?
06.05.2010
אנשים טובים - רומן חדש מאת ניר ברעם
אנשים טובים - רומן חדש מאת ניר ברעם
"אנשים טובים" הוא רומן רחב-יריעה המתרחש בתקופת מלחמת העולם השנייה.
23.03.2010
"יסודות הטוטליטריות" של חנה ארנדט- תרגום מאוחר
באיחור ניכר מתפרסם בעברית "יסודות הטוטליטריות", ספרה של חנה ארנדט, המנתח את הרוע האבסולוטי של הנאצים. אחרי התעלמות ונידוי של שנים זוכה הפילוסופית החשובה להכרה נרחבת גם בשיח התרבותי הישראלי.
23.03.2010

   

Created by Emara Design. Signed by .